دبیرخانه دائمی


شورای عالی خلیج فارس

این شورا با حضور نمایندگان سازمان های حاکمیتی(وزارتخانه ها، مجلس،سازمان های دولتی و وابسته به دولت)، سازمان های مردم نهاد(سمن ها)،مراجع علمی(دانشگاه ها و انجمن های علمی) و صاحبنظران و چهره های سرشناس ملی شکل گرفته و وظیفه تنظیم و نظارت فنی بر محتوای مراسم بزرگداشت روز ملی خلیج فارس و سایر برنامه های جانبی مرتبط با موضوع را بر عهده خواهد داشت.

 

اعضای شورای عالی:

استاد روابط بین الملل و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و معاون مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی

معاون پژوهشی مرکز مطالعات راهبردی و آموزش  وزارت کشور

رییس اداره اطلاع رسانی و ارتباطات  وزارت صنعت ، معدن و تجارت

مشاور فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

معاون اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت نیرو

رییس دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه ایران

مدیر کل فرهنگی و هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش

معاون امور بین الملل و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

مشاور دستیار ویژه رییس جمهور  در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی

معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری

معاون علمی و پژوهشی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

 

نماینده معاونت تشکل های اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران

مدیرکل دفتر الگوسازی و تکریم نخبگان بنیاد ملی نخبگان

مدیر کل همایش و امور پژوهشی کمیسیون های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام

عضو هیئت مدیره و معاون اجرایی انجمن علمی انقلاب اسلامی ایران

مدیر امور اجرائی اتاق اصناف ایران

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

مشاور اقتصادی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر

 

کمیته علمی

انتخاب دفتر نمایندگی طرح شایستگی مدیریت اتحادیه اروپا به عنوان ستاد علمی و ارزیابی مدیران حاضر در مراسم

ویکتور میهالیچ رئیس برنامه شایستگی  مدیریـت اتحادیه اروپا و دکتر عظیم فضلـی پور  از طرف کشورهای اتریش و ایران اولین قرارداد  مشترک همکاری در حوزه دانش مدیریـت بین ایران و اتحادیه اروپا پس از برجام را در محل سالن اجلاس  سران جمهوری اسلامی با  حضور رییس جمهور اتریش و  وزیر صنعت، معدن  و تجارت جناب آقای  نعمت زاده  به میزبانی اتاق بازرگانی ایران امضاء نمودند. برنامه شایستگی مدیریت نخستین برنامه جهانی در جهت رونق دانش مدیریت به زبان یکسان  و در سطح ۵  قاره می باشد .  دکتر عظیم فضلی پور نماینـده انحصاری برنامه گواهی شایستگی مدیریت اتحادیه اروپا در ایران می باشد. باتوجه به انتخاب جزیره قشم به عنوان  پایلوت سازمان تجارت جهانـی WTO  و لزوم فراگیـری علوم تجاری برای رسیـدن به جایگاه  ” کلاس  مدیریـت جهانی”   World Class Management  این جزیره پایگاه اصلی متخصصان بدون مرز انتخاب شده است. این مجموعه با انعقاد تفاهم نامه شماره ULE-STP-94110  با ستاد بزرگداشت روز ملی خلیج فارس به عنوان ستاد علمـی و کمیته ارزیابی مدیران حاضر در اجلاس انتخاب گردیده است. چشم انداز:  مجموعه  EBC*L در ایران روزی را متصور است که هر مدیر ایرانی بتواند زبان  واحد مدیریت در جهان را درک کند و دارای استانداردهای کلاس مدیریت جهانی گردد. مأموریت: مجموعه EBC*L در ایران مأموریـت  خود را  گسترش  آموزش های  روز  مدیریتـی مطابق با  استاندارد کلاس جهانـی مدیریت و آسان سازی یادگیـری  آن  برای تمامی افراد علاقمنـد با هرسطح  از دانش و توان مالی می داند.

انتخاب گروه متخصصین ایران به عنوان ستاد علمی و ارزیابی برندهای حاضر در مراسمپس از همکاری ستاد بزرگداشت روز ملی خلیج فارس با مجمع متخصصین ایران در سال ۹۴ به ریاست دکتر کریم زارع  و انتخاب  قائم مقام دبیر کل مجمع  به  عنوان دبیر کمیته علمـی طی تفاهم نامه شماره ۲۴۹/ م /۹۴ فی مابین  گروه متخصصین ایران و دبیرخانه مراسم، مقرر گردید جناب آقای دکتر ایمان مصـدری اقدام به تشکیل کمیـته ارزیابی  برندهای  حاضر در اجلاس نماید.

کریم زارع، رییس مجمع متخصصیـن ایران همزمان با  ” روز ملی خلیج فارس ”  در نخستین اجلاس سراسری  بزرگداشت روز ملی خلیج فارس که در مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ سعد آباد برگزار شد، گفت: نام خلیج فارس نام ایرانی است که همیشه  در قلب ما ایرانی‌ها  نوشته شده است.وی افزود: با توجه به اینکه نام خلیج فارس  سالهای مدیدی ثبت شده، خوب است در کنار خلیج فارس دانشگاه‌هایی تحت عنوان خلیج فارس تاسیس شود زیرا  شیطنت تغییر نام خلیج فارس از گذشته بوده در آینده نیز وجود خواهد داشت.زارع اظهار کرد: مردم ساکن جزایر  و  سواحل  دریای خلیـج فارس در راستای  دفاع  از انقلاب اسلامـی در  مقابل دشمن شهدای زیادی دادند بنابراین باید به این مناطق در  زمینه علمی توجه خاص شود.  وی افزود: اگر امروز ما در یکطرف و ۵ ۱ در طرف دیگر حاضر به مذاکره با ما شدند به دلیل رشد علمـی کشور ما است که نخبگان و متخصصان در آن نقش داشتند.وی در ادامه گفت: با توجه به این‌که شعار دولت  عدالت، تدبیر  و  امید است  ما  باید بتوانیـم مشکلات جوانان از نظر اشتغال، علمی،اقتصادی و فرهنگی مرتفع کنیم. مرتفع کردن این  مشکلات با جذب نخبگان و شکوفا کردن  استعدادهـای جوانان مستعد است ما مردم  بسیار خوبـی داریم  که  هر  زمان  به آنها اعتماد کردیم  آنجا  موفق شدیم . وی  در  پایان  خاطرنشان کرد:  دولت بداند که برای تحقق برنامه راهبردی در راستای حفظ  ارزش‌ها  و  نام‌های  مانـدگار تجدید  تمدن  اسلامی  نیاز به پشتبانی علمی از کلیه  مدیریـت‌های سازنده و موثر از جمله متخصصین و کارآفرینان ایرانی در داخل کشور هستیم.


تماس با ما


آدرس : خیابان ولیعصر، بالاتر از تقاطع طالقانی، مجتمع تجاری اداری نور تهران، طبقه سوم اداری، واحد 12

تلفن :02188227851 و 02188227854

ایمیل :info@persiangulfcorp.comکلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه مطالعاتی خلیج فارس می باشد

طراحی سایت توسط مجریان وب