مجمع عالی نخبگان مدیریت


 

» نخبه «به استناد ماده ۴ اساسنامه بنیاد ملی نخبگان به فرد برجسته و کارآمدی اطلاق میشود که اثرگذاری وی در تولید و گسترش علم و هنر و فناوری و فرهنگ سازی و مدیریت کشور محسوس باشد و هوش، خلاقیت، کارآفرینی و نبوغ فکری وی در راستای تولید و گسترش دانش و نوآوری، موجب سرعت بخشیدن به رشد و توسعه علمی و اعتلای جامعه انسانی کشور گردد.

در بخش شرایط احراز نخبگی بند ۴-۶ موضوعی وجود دارد که بخش اقتصادی آن تاکنون مغفول مانده و در دستور کار و اولویت قرار نگرفته است. “شخصیتهای برجسته علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور” جزو نخبگان کشور محسوب می گردند.

نخبگان از جمله سرمایه های ارزشمند کشورها در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی به شمار می روند . بدیهی است درایران با ارزش ها و باورهای متعالی دینی استفاده از این سرمایه های ارزشمند می تواند به روند سازندگی کشورکمک قابل توجهی نماید.

از طرف دیگر جذب یا به کارگیری این افراد توسط کشورهای بیگانه و استفاده از نظریه های علمی یا توان تحقیقاتی آنها ضمن آنکه محرومیتی را برای کشور ایجاد می نماید سبب ایجاد فاصله علمی بیشتر آن با کشورهای توسعه یافته میگردد.

از این رو شایسته است با برنامه ریزی لازم و اقدام برای بالندگی هر چه بیشتر آنها، این استعدادهای ارزشمند را درجهت منافع کشور سامان داد و زمینه های بهره مندی کشوررا از این ذخایر گرا نسنگ فراهم آورد.

لذا همزمان با آیین بزرگداشت روز ملی خلیج فارس، مجمع عالی نخبگان مدیریت ایران با حضور چهره های سرشناس علمی و اجرایی و نیز برگزیدگان این طرح سراسری آغاز به کار نمود که از جمله اهداف اصلی این مجمع افزایش اثربخشی مدیران و صنعتگران نمونه در فرآیندهای توسعه ملی از طریق مشارکت و هم افزایی ایشان با بدنه دولت و ارائه نظرات راهبردی و مشورتی به مقامات عالی تصمیم گیر و تصمیم ساز  می باشد.

از آنجا که فعالیت های شفاف و سالم اقتصادی، با بهره گیری از الگوها و فرآیندهای علمی تجربه شده جهانی در شرایط کنونی اقتصاد ملی، فعلی است جهادی؛ با مشارکت مجمع مشورتی توسعه استان تهران با محوریت بند ۲۰ سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی اولین طرح ملی شناسایی مدیران جهادی و نخبگان مدیریتی ایران طی فراخوانی سراسری انجام گرفت.

نظر به اینکه موسسه مطالعات اقتصاد خلیج فارس به این مهم معتقد است که حضور در فرآیندهای دریافت جوایز ملی نباید انتهای مسیر رتبه بندی باشد، بلکه باید ابتدای مسیر شبکه سازی و اثرگذاری برگزیدگان آن در فرآیندهای توسعه اقتصادی کشور باشد، لذا با توجه به ارتباطات گسترده خود با نهادهای ملی و حاکمیتی در نظر دارد، فعالان اقتصادی معتبر بخش خصوصی و دولتی که به استناد واقعیت های موجود دارای کسب و کارهای موفق و توسعه یافته هستند را با هدف تشکیل مجمع عالی نخبگان مدیریت ایران به منظور ارائه نظرات مشورتی راهبردی و عملیاتی به دولتمردان و بدنه حاکمیتی کشور تشکیل شد

هدف از تشکیل این کارگروه و مجمع عالی تبدیل شدن آن به یک گروه مدیریتی حرفه ای متشکل از فعالان اقتصادی است که با پذیرش نقش محوری، بازوی مشـورتی مناسـبی برای ارکـان نظـام در تصمیم سازی ها و تصمیم گیـری ها در سطح ملی و فرا ملی باشند و در سلسله نشست ها و جلسات مشترک با اعضای هیئت دولت، نمایندگان مجلس و دستگاه های حاکمیتی به عنوان نماینده صنعت و استان خود مشارکت فعال داشته باشند.


تماس با ما


آدرس : خیابان ولیعصر، بالاتر از تقاطع طالقانی، مجتمع تجاری اداری نور تهران، طبقه سوم اداری، واحد 12

تلفن :02188227851 و 02188227854

ایمیل :info@persiangulfcorp.comکلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه مطالعاتی خلیج فارس می باشد

طراحی سایت توسط مجریان وب