دومین طرح و کنگره سراسری نشان شایسته ملی


در سال های گذشته موضوع اقتصاد و مقاومت اقتصادی راهبرد اصلی و اولویت اول نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است به گونه ای که در نامگذاری دو سال پیاپی توسط مقام معظم رهبری از عنوان اقتصاد مقاومتی استفاده شده است.

اقتصاد مبتنی بر تولید ملی و اشتغال که به طور حتم و یقین علاوه بر دیدگاههای شعاری نیازمند ایجاد زیرساخت های مناسب فرهنگی، سیاسی و مردمی است.

زیرساخت هایی که جز با مدد دستگاههای اجرایی و مردم محقق نخواهد شد و یقینا باید در ابعاد گوناگون مورد آسیب شناسی و بررسی قرار گیرد.

در شرایط رکودی موجود که برخی سیاستمداران شعارهای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار برای آحاد جامعه می دهند عوامل اصلی قدرت اقتصادی که همان بخش خصوصی و مردم هستند از معادلات حذف شده اند.

لکن موضوع اصلی اقتدار و عزت ملی در بهره برداری هوشمندانه از زیرساخت های فرهنگی و تاریخی کشور و مزیت های رقابتی ایرانی است که شاید سال هاست در ورطه تقلید از بیگانگان به فراموشی سپرده شده است.

مسلم است در اقتصاد کشور با دیدگاههای دستوری و غیرکارشناسی نمیتوان چه در داخل مرزها چه در آنسوی حدود جغرافیایی ایران مصرف کنندگان را به مصرف کالاهای داخلی وادار کرد بلکه می بایست با ایجاد مزیت های خاص در خلق برندهای شایسته ایرانی بازار را به استفاده از محصولات و خدمات خاص تولید کشور تشویق کرد.

پیرو اجرای ماده ٨ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب ۱/٢/۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی در راستای ایجاد و تقویت نشان(برند)های داخلی، محصولات صنعتی و خوشه های صادراتی، پس از برگزاری باشکوه اولین آئین رسمی نشان شایسته ملی با همکاری دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه های اجرایی کشور، در نظر است دومین دوره این طرح سراسری با محوریت بررسی میزان رضایتمندی و اعتماد مشتری به برندهای ملی و با همکاری و حمایت سازمان های دولتی و تشکل های علمی، صنعتی و اقتصادی دوم آذر ماه سال جاری به عنوان بزرگترین گردهمایی صاحبان و خالقان برند کشور در محل تالار وحدت تهران برگزار گردد .

این طرح سراسری بر اساس بند ۲ راهبردهای هشت گانه حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان ملل متحد مبنی بر حمایت از مصرف کننده در برابر تبلیغات گمراه کننده یا اطلاعات نادرست برای انتخاب آگاهانه کالا و خدمات و با نظارت دقیق بر مستندات ارائه شده از سوی برندها در حوزه مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع توسط اعضای کمیته علمی و ارزیابی برگزار می گردد.

محورهای اصلی برنامه معرفی و الگوسازی تجارب موفق برندهای ملی در تامین رضایت مشتری در هر حوزه تولیدی و خدماتی، تعریف و تبیین جایگاه نشان اعتماد مشتری در بین مصرف کنندگان ایرانی کالا و خدمات از طریق رسانه ها و نیز بررسی فرصت های موجود در محصولات ایرانی برای ورورد به بازارهای بین المللی می باشد.

جوایز برگزیدگان و برندهای مشتری مدار پس از احراز صلاحیت لازم در مراسم اختتامیه با حضور مقامات عالیرتبه کشوری و لشگری، چهره های سرشناس علمی و دانشگاهی، کارآفرینان و نخبگان صنعت و اقتصاد کشور و در جمع اصحاب رسانه طی تشریفاتی رسمی و در قالب جایزه نشان شایسته ملی و مدال ویژه اعتماد مشتری اعطا خواهد شد.

 


تماس با ما


آدرس : خیابان ولیعصر، بالاتر از تقاطع طالقانی، مجتمع تجاری اداری نور تهران، طبقه سوم اداری، واحد 12

تلفن :02188227851 و 02188227854

ایمیل :info@persiangulfcorp.comکلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه مطالعاتی خلیج فارس می باشد

طراحی سایت توسط مجریان وب