همکاران


موسسه مطالعات خلیج فارس از ابتدای آغاز به کار خود با هدف همخوانی اقدامات مطالعاتی و اجرایی موسسه در عرصه های مختلف اقتصادی و فرهنگی تلاش نموده است با رویکردی دانش بنیان و با همکاری و هماهنگی با دستگاههای اجرایی و نهادهای علمی کشور فعالیت های خود را سامان دهد.
این دیدگاه باعث ایجاد همکاری هایی ارزشمند با این تشکل ها و سازمان ها گردیده است.

وزارت کشور

وزارت کشور یا وزارت داخله در برخی کشورها، نام وزارتی است که مسولیت نظارت بر عملکرد سیستم سیاست داخلی آن کشور را دارد. در ایران از ابتدای مشروطیت تا سال ۱۳۱۹ ه‍. خ. این نهاد، وزارت داخله بود، اما بعد از سال ۱۹۰۱۱ وزارت داخله به وزارت کشور تغییر نام یافت.
در حقیقت وزارت کشور نام یک دستگاه دولتی است که به اداره امور درون‌مرزی جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد. عبدالرضا رحمانی فضلی در حال حاضر وزارت کشور را بر عهده دارد.
زیرمجموعه‌های وزارت کشور در هر استان عبارتند از: استانداری و فرمانداری. از مهمترین وظایف وزارت کشور برگزاری انتخابات می‌باشد. این وزارتخانه دارای ۵ معاونت وزیر می‌باشد. وزیر کشور همچنین می‌تواند جانشین فرمانده کل قوا در نیروی انتظامی و نیز رئیس شورای امنیت کشور باشد.
در سال ۹۵ و در انتهای اولین دوره دولت تدبیر و امید، موسسه مطالعات خلیج فارس به عنوان دبیرخانه نشریه میراث پارس توانست با جلب اعتماد و توافق واحد روابط عمومی وزارت کشور به عنوان نماینده این نهاد در جمع آوری و انتشار گزارش عملکرد ۴ ساله دولت تدبیر و امید انتخاب گردد.

سازمان برنامه و بودجه کشور

مجمع مشورتی توسعه استان های کشور تشکل رسمی زیرمجموعه سازمان برنامه و بودجه کشور است که ریاست آنرا معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه بعهده داشته و از سال۱۳۹۳ بصورت تشکلی مردم نهاد و مشورتی تاسیس و در راستای توسعه متوازن منطقه ای و با آئین نامه مصوب آغاز بکار نموده است.
هیئت رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان های کشور،متشکل از روسای مجامع مشورتی توسعه استان های سراسر کشور بوده و دبیر هیئت رئیسه با حکم مشاور ریاست سازمان برنامه و بودجه،ساماندهی و راهبری مجمع را برعهده دارد.
اعضای مجمع مشورتی توسعه هر استان متشکل از اساتید دانشگاهی،فعالان فرهنگی و اجتماعی،نمایندگان ادوار،روحانیون،فرهیختگان و صاحبنظران حوزه اقتصاد و توسعه در هر استان بوده و طبق ساختار سازمانی مصوب تا سطح شهرستان،بخش و شهر سازماندهی شده اند.
حوزه ی فعالیت مجمع صرفاً مشورتی و غیراجرایی بوده و مجمع مشورتی توسعه در هر استان موظف به ارائه مشاوره در حوزه های مختلف توسعه به استانداران و روسای سازمان های برنامه و بودجه و مجامع مشورتی شهرستان ها و بخش ها و شهرها این وظیفه را در قبال فرمانداران و بخشداران محترم سراسر کشور برعهده دارند.
در سال ۹۵ موسسه مطالعات خلیج فارس برای برنامه ریزی دومین آیین بزرگداشت روز ملی خلیج فارس که رویکردی اقتصادی داشت توانست همکاری موثری با این تشکل انجام دهد و این همراهی در برگزاری با شکوه این رویداد ملی بسیار اثربخش بود.

دفتر مالکیت صنعتی وزارت صنعت

دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت با فدف و ماموریت توسعه حقوق مالکیت فکری بالاخص مالکیت صنعتی و حمایت از اختراعات، نوآوری، برندینگ و بطور کل دارائیهای نامشهود در قلمرو صنعت، معدن و تجارت و ثبت ملی و بین المللی محصولات استراتژیک ایران با هماهنگی سازمانها و موسسات داخلی و بین المللی تشکیل و به عنوان نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) در ایران فعالیت میکند.
این دفتر در حوزه پیگیری حقوق حقه صنایع کشور توانسته است اقدامات ارزشمندی را در سال های گذشته انجام دهد و در زمینه آموزش فعالان اقتصادی در تمامی استان های کشور منشا آثار مثبتی گردد.
موسسه مطالعات خلیج فارس با هدف تشکیل دبیرخانه دائمی طرح سراسری نشان شایسته ملی توانست با توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت با این دفتر همکاری نماید و حضور ارزنده جناب آقای مهندس میرصالحی مدیرکل این دفتر را به عنوان نماینده وزارتخانه در این شورا تجربه نماید.

انجمن علمی کیفیت ایران

انجمن علمی کیفیت ایران در آبانماه سال ۱۳۸۰ به همت جمعی از دست اندرکاران علمی و صنعتی کشور در راستای هدف ایجاد تشکلی فراگیر بمنظور توسعه و ترویج کیفیت در ایران شکل گرفت و بعنوان یکی از تشکلهای علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اساسنامه آن با تایید معاونت پژوهشی آن وزارتخانه تدوین گردید و در مردادماه سال ۱۳۸۱ رسما به تصویب مجمع عمومی انجمن رسید. این انجمن موفق شد که در آبانماه اولین سال فعالیت خود نسبت به برنامه ریزی و برگزاری کنگره بین المللی کیفیت در تهران اقدام و متعاقبا تعدادی همایشهای تخصصی در زمینه های گوناگون کیفیت نیز به اجرا بگذارد. در مهرماه سال ۱۳۸۴ مجمع عمومی به منظور رسیدگی به وضعیت انجمن مجددا تشکیل و هیئت مدیره جدید انتخاب شد که به جهت رسیدگی های دقیق از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری تاییدیه نهائی در شهریور ۱۳۸۶ اعلام و آگهی رسمیت تغییرات انجمن از سوی اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری در دیماه ۱۳۸۶ صادر گردید. نهایتا جامعه کیفیت ایران توانست دبیرخانه رسمی انجمن را در محل فعلی عملا از خرداد ماه سال ۱۳۸۷ دایر و فعالیتهای خود در راستای چشم انداز و ماموریت و اهداف پیش بینی شده را آغاز نماید.
در سال ۹۵ موسسه مطالعات خلیج فارس با توجه به اهداف کیفی خود در حوزه صنعت و اقتصاد کشور پس از عضویت رسمی، اقدام به انعقاد تفاهمنامه ای به شماره ۹۵۱۳۶ با این تشکل علمی جهت همکاری راهبردی نمود که در اولین قدم طرحی را با محوریت توانمندسازی اقتصاد ملی در دستور کار قرار داده است.
تلاش بر آن است تا با طراحی ساز و کارهای کاربردی و قابل اعتماد و در سایه اقدامات تخصصی، روش و الگویی منطقی برای ارتقا کیفیت محصولات و خدمات تولیدکننده و اطلاع رسانی به مصرف کننده در جهت احقاق حقوق این طرفین بازار عرضه و تقاضا تدوین گردد

انجمن علمی تجارت الکترونیک

انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران به منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی تجارت الکترونیکی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه تجارت الکترونیکی، تأسیس شده است. درخواست تأسیس این انجمن در تاریخ ۱۳۸۸/۴/۱۰ در کمیسیون انجمنهای علمی ایران مستقر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پس از بررسی، تصویب و طی نامه شماره ۳/۲۴۱۶ مورخ ۱۳۸۸/۴/۲۲ به هیئت مؤسس ابلاغ شد.
موسسه مطالعات خلیج فارس در خرداد ماه سال ۹۶ با هدف تثبیت رویکرد دبیرخانه دائمی نشان شایسته ملی که تلاش بر تقویت زیرساخت های ایجاد برندهای مستحکم ملی دارد با شناسایی ضعف ساختار محتوای موجود در فضای مجازی از نام های تجاری ایرانی اقدام به انعقاد تفاهم نامه همکاری با این انجمن معتبر ملی نمود.

.

.

.


تماس با ما


آدرس : خیابان ولیعصر، بالاتر از تقاطع طالقانی، مجتمع تجاری اداری نور تهران، طبقه سوم اداری، واحد 12

تلفن :02188227851 و 02188227854

ایمیل :info@persiangulfcorp.comکلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه مطالعاتی خلیج فارس می باشد

طراحی سایت توسط مجریان وب