همکاری سازمان غذا و دارو در برگزاری جشنواره ملی حاتم
بر اساس مذاکرات فی مابین دبیرخانه جشنواره ملی حاتم و سازمان غذا و دارو مبنی بر لزوم توجه ویژه به تولیدکنندگان غذایی و دارویی کشور به عنوان یکی از ارکان اصلی کشور در دوران جنگ اقتصادی جناب آقای دکتر اصغری معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش عالی و رییس سازمان غذا و دارو ضمن اعلام حمایت رسمی این سازمان از این رویداد ملی و اعلام حدود همکاری جناب آقای دکتر جهانپور سرپرست روابط عمومی و سخنگوی این سازمان را جهت عضویت و حضور در جلسات شورای سیاستگذاری جشنواره کشوری حاتم معرفی نمودند.

سازمان غذا و دارو ایران در ۱۵ اسفند ۱۳۸۹ در شورای عالی اداری تصویب و تشکیل شد. مسئولیت این سازمان بر عهدهٔ معاون غذا و داروی وزارت بهداشت می‌باشد.

شیوه‌های حمایت از سلامت مردم در مواجهه با فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و نیز مواد غذایی فرایند شده و راهکارهای کاهش انگیزه‌های قاچاق، و جلوگیری از قاچاق با پیگرد جعل آرم وزارت بهداشت روی لوازم بهداشتی و آرایشی، از سوی سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار دارد و نظارت و کنترل وضعیت با کمک مجامع صنفی و ارگان‌های ذی‌ربط ازجملهٔ اقدامات سازمان غذا و داروی ایران می‌باشد.

لازم به توضیح است بر اساس مذاکرات انجام شده با معاونت بازرسی این سازمان مقرر گردید در صورت تایید شورای راهبری جشنواره ملی حاتم دو کارگاه تخصصی با عناوین بررسی تحریم های حوزه دارو و اقتصاد دارویی در ادامه جشنواره برگزار گردد.

بر اساس مصوبه شورای عالی اداری، وظائف این سازمان عبارتند از:

با توجه به نیاز این سازمان به بازرسان آموزش دیده از سال ۱۳۹۰ ، دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز به تأسیس رشته نظارت بر امور دارویی در مقطع کارشناسی ارشد نمود . رشته نظارت بر امور دارویی یک رشته بین رشته‌ای در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد که زیرمجموعه ای از کنترل و تضمین کیفیت دارو می‌باشد.هدف از ایجاد این رشته تربیت دانشجویان برای تامین بازرسان سازمان غذا و دارو و معاونت‌های زیر مجموعه آن و کارشناسان تضمین کیفیت در بخش صنعت داروسازی می‌باشد ، که پیش از این، نیاز به این افراد در بخش دارویی احساس می‌شد. دانشجویان این رشته در طی دوران تحصیل خود با اصول بهینه تولید(GMP)،ضوابط و قوانین دارویی در تمام مراجع معتبر دارویی ،ساخت و تهیه پرونده جامع دارویی ،اصول ممیزی و بازرسی در حوزهٔ دارو آشنا می‌شوند. اولین ورود دانشجویان این رشته در سال ۱۳۹۰ در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران اتفاق افتاد و اولین فارغ التحصیل این رشته آقای علیرضا سیمی ، با کسب رتبهٔ اول و دفاع از پایان نامه خود در سال ۱۳۹۳ با موضوع ضوابط کنترل کیقی فراورده‌های حاصل از مهندسی بافت و سلول درمانی این دوره را به پایان رسانید.

سازمان غذا و دارو با همکاری پلیس نیروی انتظامی، اصناف مرتبط و گمرکات ایران کنترل و جلوگیری از تقلب و قاچاق در لوازم آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی و داروها را به‌انجام می‌رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تماس با ما


آدرس : خیابان ولیعصر، بالاتر از تقاطع طالقانی، مجتمع تجاری اداری نور تهران، طبقه سوم اداری، واحد 12

تلفن :02188227851 و 02188227854

ایمیل :info@persiangulfcorp.comکلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه مطالعاتی خلیج فارس می باشد

طراحی سایت توسط مجریان وب